Acilen cocuk sarkilari ninniler ogrenmeliyim.. Sana sarki soylemem hosuna gidiyor, minik kurbaga ve mini mini bir kusta bir yere kadar degilmi:) Seninle birlikte renkleri, sesleri sekilleri ve kokulari yeniden kesfetmek, senin gozunden etrafa bakip degerlendirmek cok keyifli..

Icim kipir kipir, birlikte bir suru renk ve melodi kesfedecegiz.. Algilayis seklin, tepkilerin..
Muzicemsin diyorum ya, simdi anlatamayacagim bir cok sebep yuzunden mucizemsin sen. Umarim bir gun birlikte bunlari konusabilecegimiz firsatimiz olur minigim.

Icim kipir kipir, babana olan tutkum, hayranlik derecem gelisinle onda yep yeni ve daha once gormedigim yanlarini kesfetmemi sagladi, yine yeni renkler, goz kamastiran renkler..

Poturcugum, minik kelebegim, olmayacagim olmayacagim diyordum ama sanirim sayende vicik vicik sevgi ve duygusal dolu bisi oldum :)

Diyorumkiii, o piti pitiii karamela sepeti, duma duma dum ben bir yalan uydurduuuuuuum :))

0 yorum:

Bir varmis bir yokmus..

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, birbirinden çok uzakta, farklı ülkelerde yasayan iki masal kahramanı varmış. Her ikisi de birbirinden habersiz başladıkları masallarının 20ci yıllarının başında masalları kesişmiş ve böylece birbirlerinin masalında başrol oynamaya başlamışlar..

Masal bu, kotu karaktersiz masal olur mu. Bu iki gencin masalında rol oynayan kotu karakterin adi şanssızlık, büründüğü sekilse hayat şartlarıymış. Bu iki gencin peşini bir turlu bırakmazmış kotu karakter.. Hiç kotu biten ve kotu karakterlerin galip geldiği masal duydunuz mu?
İşte bu masaldaki kahramanlarda pes etmemişler, çalışmışlar çabalamışlar.. Aradan zaman geçmiş ve bir gün bu iki kahramanın hayatına minicik bir havhav girmiş. O günden itibaren iki kahraman içinde birbirlerinden aldıkları keyfin ve zevkin yanında bir keyif daha eklenmiş.
Masal ya, bu iki genç ve havhav az gitmişler uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler.. Karşılarına çıkan kotu karakterle savaşları bazen çok çetin, bazense çok kolay geçermiş.. Hep galip gelmişler..
Yıllar geçmiş bu iki kahraman ve havhavlari basbayağı yuva yapmışlar.. Öyle ki, bu yuvaya birde minik kahraman gelivermiş. Bu minik kahramanın adini ise Nil koymuşlar..
Masal devam etmekte.. Bu Bloğun amacı, minik kahramanın maceralarını ve gelişimini kahramanların dili döndüğünce, bulabildikleri kelimelerle kaleme dökmek. Uzak mı uzak ülkede yasayan kahraman ailelerin miniki takip edebilmesi..
Minik kahraman, miniklikten çıktığında hoşuna gideceği küçük bir hatıra bırakmak..


Leylekin sepeti

Kim ne yazmis ?

Takilanlar