Son zamanlarda oldugu gibi yine buyuk bir ara.. Bu "arada" olanlara golge dusurecek renklerin tabloyu bozmasi.. Izin vermemek lazim, izin verirsem istemedigim bir rengin tabloyu bozmasini, tabloya haksizlik olur bu. Inatlasmakmi lazim.. Saygisizlikmi olur bu kuzum ?
Gectigimiz persembe dayimi kaybettik. Artik ruhu sahibine kavustu. Hastaydi kac zamandir. Masalimizdaki bu kotu karakterin adi "kanser". Onun acilarindan kurtulusu demekki erkenden bizlerden ayrilmakmis.
Sendin onu son zamanlarinda neselendiren, tebbesume neden olan. Hatirlamayacak kadar kucuksun, birlikte ilk ve son kez bir karede olumsuzlestiniz..
Boyle bir yazimi gelecekti "Maydonoz sapindan biyik"tan sonra.. Halbuki ben senin mayis sonu cikan iki disinden, markette 6 yaslarinda bir cocugun gelip seni dudaklarindan opusunden, artik ayaga kalkabilmenden ve daha turlu muzurluklarindan bahsedecektim.. Dayimin bahcesinde, annemin sana ilk adimlarini attirmasindan, birlikte yaptigimiz havuz keyfinden bahsedecektim. Tum o guzel renkleri golgelemesin siyah..
Hem siyah renk bile degilki.. Ne isi var tabloda.. 
Ey siyah sana diyorum: Cik tablomuzdan, daha uzun seneler gormek istemiyoruz seni! Yerin yok henuz bizde.. Sensiz devam etsin masal..

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Başın sağ olsun Yasemin :(
Sen yine bahset güzel şeylerden de. Hayat işte, bütün renkler var. Ben de dayımı kanserden kaybetmiştim bu arada.

İmza: oya

Leylek dedi ki...

Saol oya.. Hayata mudahele etmek zor. Sevmedim ama bu rengi, hic hemde..

Bir varmis bir yokmus..

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, birbirinden çok uzakta, farklı ülkelerde yasayan iki masal kahramanı varmış. Her ikisi de birbirinden habersiz başladıkları masallarının 20ci yıllarının başında masalları kesişmiş ve böylece birbirlerinin masalında başrol oynamaya başlamışlar..

Masal bu, kotu karaktersiz masal olur mu. Bu iki gencin masalında rol oynayan kotu karakterin adi şanssızlık, büründüğü sekilse hayat şartlarıymış. Bu iki gencin peşini bir turlu bırakmazmış kotu karakter.. Hiç kotu biten ve kotu karakterlerin galip geldiği masal duydunuz mu?
İşte bu masaldaki kahramanlarda pes etmemişler, çalışmışlar çabalamışlar.. Aradan zaman geçmiş ve bir gün bu iki kahramanın hayatına minicik bir havhav girmiş. O günden itibaren iki kahraman içinde birbirlerinden aldıkları keyfin ve zevkin yanında bir keyif daha eklenmiş.
Masal ya, bu iki genç ve havhav az gitmişler uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler.. Karşılarına çıkan kotu karakterle savaşları bazen çok çetin, bazense çok kolay geçermiş.. Hep galip gelmişler..
Yıllar geçmiş bu iki kahraman ve havhavlari basbayağı yuva yapmışlar.. Öyle ki, bu yuvaya birde minik kahraman gelivermiş. Bu minik kahramanın adini ise Nil koymuşlar..
Masal devam etmekte.. Bu Bloğun amacı, minik kahramanın maceralarını ve gelişimini kahramanların dili döndüğünce, bulabildikleri kelimelerle kaleme dökmek. Uzak mı uzak ülkede yasayan kahraman ailelerin miniki takip edebilmesi..
Minik kahraman, miniklikten çıktığında hoşuna gideceği küçük bir hatıra bırakmak..


Leylekin sepeti

Kim ne yazmis ?

Takilanlar