Yuksekten korkarmisim, herhangi bir mesgalede o an olabilecek her cesit felaket senaryolarini saniyeler icersinde kurup onlara bir cozum ararmisim ve olumden korkarmisim ben ..

Surekli olabilecek olan felaketleri hesaplayip onlari engellemeye calismak yada en azindan habersiz yakalanmamaya calismak cok yorucu. Hatta en buyuk felaket senaryom sirf ben bu senaryoyu dusundum ve aklima getirdim diye gerceklesecek olmasindan korkmam. Cikmaz sokak iste..  Olumden korkmak ise ayri bir olay. Sanki bu dunyayla henuz alisverisim bitmemis gibi. Sanki gidecegim yerden ve olacaklardan korkarmisim gibi. Olumden korktugum icin utanc duygusu kafasini koseden cikartiyor. Ama inan kendim icin degil senin icin korkuyorum. Bunlar okunurken agizda nahos bir tar birakabilir ama bu nahos tat yemege dahil degil inan. Sadece boyle bir tadin varligindan haberdar ediyorum.. Degisikliklerden ve tum bu duygularin temeli olan o "koruma icgudusunden"..
Varligin temelimde degisikliklere neden oldu. Bazilarina alistim, bazilarina ise hala alisamadim. Bu alisamamak kotu degil ama, sadece henuz yeni olarak algiliyorum o kadar.. Herseyi bastiran duygu ise surekli icimde zipliyorum, pir pir kendi icimde ucuyorum ordan oraya..

1 yorum:

Sheena dedi ki...

ayna ayna söyle annene bu kadar üzgün yazılar yazmasın..
bu kadar korkmasın...
mucizesi var artık gün geçtikçe miniklikten çıksa da, artık felaket senaryoları yerine prenses masalları yaratmayı öğrenmesi lazım, sana anlatması ve hayatı toz pembe değil şeker pembesi göstermesi lazım....

Bir varmis bir yokmus..

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, birbirinden çok uzakta, farklı ülkelerde yasayan iki masal kahramanı varmış. Her ikisi de birbirinden habersiz başladıkları masallarının 20ci yıllarının başında masalları kesişmiş ve böylece birbirlerinin masalında başrol oynamaya başlamışlar..

Masal bu, kotu karaktersiz masal olur mu. Bu iki gencin masalında rol oynayan kotu karakterin adi şanssızlık, büründüğü sekilse hayat şartlarıymış. Bu iki gencin peşini bir turlu bırakmazmış kotu karakter.. Hiç kotu biten ve kotu karakterlerin galip geldiği masal duydunuz mu?
İşte bu masaldaki kahramanlarda pes etmemişler, çalışmışlar çabalamışlar.. Aradan zaman geçmiş ve bir gün bu iki kahramanın hayatına minicik bir havhav girmiş. O günden itibaren iki kahraman içinde birbirlerinden aldıkları keyfin ve zevkin yanında bir keyif daha eklenmiş.
Masal ya, bu iki genç ve havhav az gitmişler uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler.. Karşılarına çıkan kotu karakterle savaşları bazen çok çetin, bazense çok kolay geçermiş.. Hep galip gelmişler..
Yıllar geçmiş bu iki kahraman ve havhavlari basbayağı yuva yapmışlar.. Öyle ki, bu yuvaya birde minik kahraman gelivermiş. Bu minik kahramanın adini ise Nil koymuşlar..
Masal devam etmekte.. Bu Bloğun amacı, minik kahramanın maceralarını ve gelişimini kahramanların dili döndüğünce, bulabildikleri kelimelerle kaleme dökmek. Uzak mı uzak ülkede yasayan kahraman ailelerin miniki takip edebilmesi..
Minik kahraman, miniklikten çıktığında hoşuna gideceği küçük bir hatıra bırakmak..


Leylekin sepeti

Kim ne yazmis ?

Takilanlar