Yasgununu kutlayacagiz kutlamayacagiz derken geldi gecti bile.. "ballenbak" cok meshur buralarda. Top havuzuda diyebiliriz. Gittigimiz bir restoranin cocuklar icin ayrilmis oyun bolumunde gorunce seni bahane edip daha cok biz oynadik toplarla : )

 


Filmlerde masanin baskosesine buyuk bir pasta, kucuk cocuk ortaya alinir, bir yaninda anne diger yaninda baba, aile, arkadaslar, her taraf balon ve susler.. Cocuk henuz mumlari sonduremediginden anneyle baba ufler ve alkislanirlar..  Her ne kadar "farkli" olmaya calissakta, o Yesilcam, Hollywood goruntulerini yasamak, hayatta hersey cok "farkli" ilerlerken o siradanliklarin tadi bam baska olabiliyormus.

Evi suslemedik biz, annemle babam, yengem ve kuzenlerle bir araya toplanip tikinmak icin bahane ariyormusuz gibi yedik ve senin sagligin icin ictik yuzbinmilyon baloncuklu icecekleri..

 
 

 
 
 

 
 
 
 

Eksikligini hissettigimiz ve mumkun olsaydi eger mutlaka burda olacak olanlari unutmayalim: dayin, Turkiyedeki dede & babane, hala ve amca..

Cok uzun bir zaman izole yasantimizdan sonra gelisinle yep yeni sicakliklar yasatiyorsun bize civcivim..

1 yorum:

Sheena dedi ki...

bi tane foton yok yasemin aşk ol yani.. hepi geçmiş börtdey balam!!!!seviyom seni :D

Bir varmis bir yokmus..

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, birbirinden çok uzakta, farklı ülkelerde yasayan iki masal kahramanı varmış. Her ikisi de birbirinden habersiz başladıkları masallarının 20ci yıllarının başında masalları kesişmiş ve böylece birbirlerinin masalında başrol oynamaya başlamışlar..

Masal bu, kotu karaktersiz masal olur mu. Bu iki gencin masalında rol oynayan kotu karakterin adi şanssızlık, büründüğü sekilse hayat şartlarıymış. Bu iki gencin peşini bir turlu bırakmazmış kotu karakter.. Hiç kotu biten ve kotu karakterlerin galip geldiği masal duydunuz mu?
İşte bu masaldaki kahramanlarda pes etmemişler, çalışmışlar çabalamışlar.. Aradan zaman geçmiş ve bir gün bu iki kahramanın hayatına minicik bir havhav girmiş. O günden itibaren iki kahraman içinde birbirlerinden aldıkları keyfin ve zevkin yanında bir keyif daha eklenmiş.
Masal ya, bu iki genç ve havhav az gitmişler uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler.. Karşılarına çıkan kotu karakterle savaşları bazen çok çetin, bazense çok kolay geçermiş.. Hep galip gelmişler..
Yıllar geçmiş bu iki kahraman ve havhavlari basbayağı yuva yapmışlar.. Öyle ki, bu yuvaya birde minik kahraman gelivermiş. Bu minik kahramanın adini ise Nil koymuşlar..
Masal devam etmekte.. Bu Bloğun amacı, minik kahramanın maceralarını ve gelişimini kahramanların dili döndüğünce, bulabildikleri kelimelerle kaleme dökmek. Uzak mı uzak ülkede yasayan kahraman ailelerin miniki takip edebilmesi..
Minik kahraman, miniklikten çıktığında hoşuna gideceği küçük bir hatıra bırakmak..


Leylekin sepeti

Kim ne yazmis ?

Takilanlar