Kurban bayraminda kahvaltiya buyuk ananelerdeydik. Dayilar, kuzenler, annemler babamlar hep birlikte keyifli bir gunun ardindan aksam Ayhanla birlikte cikmamiz gerektigi icin seni yengemlere biraktik. Aradan yarim saat gecmeden yengem aradi " yasemin, sakin telasa kapilma ama sanirim gelmeniz gerekiyor, Nilin agzindan kaka geliyor' ..

Nasil yani agzindan kaka geliyor, bu nasil olabilirki.. Ayhanla ikimiz sok icinde yoldan geri donduk. Komple trafigi alt ust edip 5 dk icinde solugu yengemlerde aldik. Boyle acil durumlarda hep bir sakinlik ve hakimiyet kaplar beni. Ne yapmam gerektigini gayet iyi bilir, panik yaratmadan ve etrafimida sakinlestirmeyi basararak acil durumlari gayet rahat atlatabilen ben, yine ekstrem sakindim ama ayrica beynimde durmustu. Yani ne yapmaliydikki simdi, seni acilemi goturmeliydik direk yoksa once doktorumu aramaliydik.. Bilemedim iste, Ayhan trafigin arasindan suzulmekle mesgulken ben dayimi aradim ne yapmaliyim diye.. Tabiki acile goturun hemendi tepkisi.

Geldigimizde yengem panik icinde acti kapiyi.. Seni yataginda gordugumde yuzundeki korku daha cok bizim panigimizden kaynaklanmis gibiydi. Agzin, yuzun, parmaklarin, yatak, uyku tulumu komple kakaydi.. uyku tulumundan cikarip battaniyeye sardik seni ve arabaya bindirmek uzereyken yengem, tulumuda alalim yoksa inanmazlar bize dedi .. Tekrar yatagina donup tulumunu alacakken gozume carsaflarin arasindaki kagita takildi. Inceleyince ne oldugunu, seker kagidi oldugunu tahmin ettim.. Emin olmak icinse kakanin tadina baktim ve:
"Sekeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer Sekeeeeeeeeer" diye bagiriyorum ama nasil sevincliyim : ))

Sen hinzir sey, yatagina birakmadan once seni altini degistirirken cok mizmizlandigindan oyalanman icin karamelsekerlerden tutusturmustuk eline incele diye.. Sonra unuttum tabi o sekeri ben, avuclarinin icine saklamis olmalisinki gormedim birsey..
Zararli diye hep senden uzak tuttugumuz sekerin tadini bir guzel cikarmissin kagidiyla birlikte kemire kemire. O seker erimis, her yerine bulasmis ve sanirim seker bittigi icin biraz mizirdanmaya baslayinca sen yengem sana bakmaya gelmis ve hafif karanlikta seni o halde gorunce kakaya benzetmis :))

Hep demiyormuyum ben sana cikolata, seker kaka diye hIII..
Ayhanla gecirdigimiz o dakikalar cok kotuydu, seni kaybetme endisesi, o denli rahatsiz olabilme olasiligi bizi cok etkiledi. Neyseki sen hayatinin en tatli dakikalarini yasadin muhtemelen :)
Bu arada daha sonra ogrendik, agizdan kaka gelmesinin mumkun olmadigini.. Ailedeki en kucuk kuzenler, Lisa ve Julia:

Ayhana soz vermistim mor terliklerini cekmeyecegima dair, cekmedim ve kimsenin haberi yok. Yok dimi ?
Baba kucaginda dunya umrunda olmadan uyumak bu olsa gerek..

1 yorum:

Sheena dedi ki...

Ahh
uyuyan pozlar cok guzel.. Yasemin, ben uyurken uyandirsam kizmassin dimi? Dayanamam ben buna..
Bu arada, seker cikolata kaka! Biyolocik olanlarindan yiyebilirsin :D
Hayatimin en korkunc anisi idi.. Ve soz verdigim uzere kakanin tadina baktigini caktirmiyorum..
ayhana not: terlikler supermis!

Bir varmis bir yokmus..

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, birbirinden çok uzakta, farklı ülkelerde yasayan iki masal kahramanı varmış. Her ikisi de birbirinden habersiz başladıkları masallarının 20ci yıllarının başında masalları kesişmiş ve böylece birbirlerinin masalında başrol oynamaya başlamışlar..

Masal bu, kotu karaktersiz masal olur mu. Bu iki gencin masalında rol oynayan kotu karakterin adi şanssızlık, büründüğü sekilse hayat şartlarıymış. Bu iki gencin peşini bir turlu bırakmazmış kotu karakter.. Hiç kotu biten ve kotu karakterlerin galip geldiği masal duydunuz mu?
İşte bu masaldaki kahramanlarda pes etmemişler, çalışmışlar çabalamışlar.. Aradan zaman geçmiş ve bir gün bu iki kahramanın hayatına minicik bir havhav girmiş. O günden itibaren iki kahraman içinde birbirlerinden aldıkları keyfin ve zevkin yanında bir keyif daha eklenmiş.
Masal ya, bu iki genç ve havhav az gitmişler uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler.. Karşılarına çıkan kotu karakterle savaşları bazen çok çetin, bazense çok kolay geçermiş.. Hep galip gelmişler..
Yıllar geçmiş bu iki kahraman ve havhavlari basbayağı yuva yapmışlar.. Öyle ki, bu yuvaya birde minik kahraman gelivermiş. Bu minik kahramanın adini ise Nil koymuşlar..
Masal devam etmekte.. Bu Bloğun amacı, minik kahramanın maceralarını ve gelişimini kahramanların dili döndüğünce, bulabildikleri kelimelerle kaleme dökmek. Uzak mı uzak ülkede yasayan kahraman ailelerin miniki takip edebilmesi..
Minik kahraman, miniklikten çıktığında hoşuna gideceği küçük bir hatıra bırakmak..


Leylekin sepeti

Kim ne yazmis ?

Takilanlar