Her daim mutlu, civil civil, herkesi seven, sana kollarini acmis kimseyi geri cevirmemen, (buyuk dede disinda, biyiklarindanmidir bilinmez cogu zaman ondan korkuyosun), kalbini dinlemek isteyen hemsirelerin bile kollarina gitmek istemen beni cok mutlu ediyor. Benim hosuma gitmeyen insanlarin kucagina bile gitmenden sikayetci degilim, masumiyetinle ders veriyorsun bana kalpli popolu civcivim benim..

Melis ablandan sonra sende basladin ev ahalisine kitap okumaya.. En sadik dinleyicin tabiki Sue :)
Sue artik o kadar alistiki sana, kucagina sirtustu yatip onu sevmen icin bekliyor, ugrasiyor.. Sen kafasinda, karninda poposunda hop hop ziplarken o hic orali olmuyor.  Bebekli evde kopek beslerken sadece bebekler degil kopekleride korumayi ihmal etmemeli ..
Sokakta gordugun herkese sevinc cigliklari icinde el sallaman, apartmanmerdivenlerinde komsunun sesini duydugunda onu gormeden kapiya dogru el sallamana hayranim dogrusu..
Nihayet oyuncaklara azda olsa ilgi gostermeye basladin. Evde ilgini cekebilecek olan guvenli esya arayisinda hayalgucum bitmek uzereydi. Son bulusum henuz acilmamis kirmizitozbiberlikti.Televizyonda gitmek uzere sayende, tv ekranina vurmaman gerektigini bilip, sirf tepkimizi almak icin yanina gidip suratimiza bakarak vurup kacmakta en sevdigin oyunlardan biri ne yazikki..  Gecenlerde Cocuk burosunun bize verdigi kitapciklardan birinde yazdigina gore, bebekleri ikaz etmenin en efektif yolu bebegin yasina gore mesafeden uyarmakmis. Yani bir yasindaki bebege 1 metreye kadar yaklasip uyarmak gerekiyormus, 2 yasindakilere 2 metre vs vs. Sanirim dedikleri dogru cunku hayir yapma kelimelerini bilmene ragmen ayaga kalkip yanina gelmeden sen dinlemiyorsun.. Neyse oyuncaklarindan bahsediyorduk.. En sevdigin oyuncagin yeni "düt dütün". Seninle konusurken bebek dili yerine normal turkce kelimeler kullanmaya calisiyorum cogunlukla, iste atta yerine gezmeye gidiyoruz gibi ama sanirim bebek dilide bosuna degil cunku senin dilinde konustugumda daha kolay oldugunu kesfettim sanki..
Mesela araba ve dut dut kelimeleri sana yabanci olmasina ragmen dutdutunu getir dedigimde aninda anladin beni ve gittin arabani getirdin. (Arabanin kornesi var ve basinca dut dut ses cikatriyor :p ) ..
 

 

1 yorum:

Sheena dedi ki...

Ya sue beni hayatimin sokuna sokmaya devam ediyor ! way to go sue!!..
Yalniz sana en en en bi cok katildigim nokta surasi: Bebekli evde kopek beslerken sadece bebekler degil kopekleride korumayi ihmal etmemeli ..

Kesunlukle!!!!
Bir de ben artik cok sabirsizlandim, Ocak gelsin!!!

Bir varmis bir yokmus..

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, birbirinden çok uzakta, farklı ülkelerde yasayan iki masal kahramanı varmış. Her ikisi de birbirinden habersiz başladıkları masallarının 20ci yıllarının başında masalları kesişmiş ve böylece birbirlerinin masalında başrol oynamaya başlamışlar..

Masal bu, kotu karaktersiz masal olur mu. Bu iki gencin masalında rol oynayan kotu karakterin adi şanssızlık, büründüğü sekilse hayat şartlarıymış. Bu iki gencin peşini bir turlu bırakmazmış kotu karakter.. Hiç kotu biten ve kotu karakterlerin galip geldiği masal duydunuz mu?
İşte bu masaldaki kahramanlarda pes etmemişler, çalışmışlar çabalamışlar.. Aradan zaman geçmiş ve bir gün bu iki kahramanın hayatına minicik bir havhav girmiş. O günden itibaren iki kahraman içinde birbirlerinden aldıkları keyfin ve zevkin yanında bir keyif daha eklenmiş.
Masal ya, bu iki genç ve havhav az gitmişler uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler.. Karşılarına çıkan kotu karakterle savaşları bazen çok çetin, bazense çok kolay geçermiş.. Hep galip gelmişler..
Yıllar geçmiş bu iki kahraman ve havhavlari basbayağı yuva yapmışlar.. Öyle ki, bu yuvaya birde minik kahraman gelivermiş. Bu minik kahramanın adini ise Nil koymuşlar..
Masal devam etmekte.. Bu Bloğun amacı, minik kahramanın maceralarını ve gelişimini kahramanların dili döndüğünce, bulabildikleri kelimelerle kaleme dökmek. Uzak mı uzak ülkede yasayan kahraman ailelerin miniki takip edebilmesi..
Minik kahraman, miniklikten çıktığında hoşuna gideceği küçük bir hatıra bırakmak..


Leylekin sepeti

Kim ne yazmis ?

Takilanlar