Yarin kontrolun var ve sana asi yapacaklar..Seni nasil teselli edecegim, acini nasil hafifletebilirim simdiden dusunuyorum. 2 gun sonra tam iki aylik olacaksin. Bu iki ay cok cabuk gecti, hem cok yenisin hemde sanki hayatimizda hep vardin. Babanin degisiyle, hep varmissinda bir sure gidip geri gelmissin gibi.


Gobek bagini annanen kesti. Keserken elleri titriyordu.
Sen sadece bizim degil, babam ve annemlerin hayatinada ayri bir renk kattin. Ilk torunsun, dede ve nine olma duygusu icinde her gun halin hatrin soruluyor telefonla:) Valla gelisinle simdiden bizim pabuc dama atildi..
Gecmis aylarda olanlari aktarayim diyorum ama aklim yarinki asinda. Umarim cok zorlanmazsin. Su gectigimiz 3 gundur o kadar cok agladinki, yorgunluktanmi bilmem gunun cogunu uyuyarak gecirdin bugun.

0 yorum:

Bir varmis bir yokmus..

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, birbirinden çok uzakta, farklı ülkelerde yasayan iki masal kahramanı varmış. Her ikisi de birbirinden habersiz başladıkları masallarının 20ci yıllarının başında masalları kesişmiş ve böylece birbirlerinin masalında başrol oynamaya başlamışlar..

Masal bu, kotu karaktersiz masal olur mu. Bu iki gencin masalında rol oynayan kotu karakterin adi şanssızlık, büründüğü sekilse hayat şartlarıymış. Bu iki gencin peşini bir turlu bırakmazmış kotu karakter.. Hiç kotu biten ve kotu karakterlerin galip geldiği masal duydunuz mu?
İşte bu masaldaki kahramanlarda pes etmemişler, çalışmışlar çabalamışlar.. Aradan zaman geçmiş ve bir gün bu iki kahramanın hayatına minicik bir havhav girmiş. O günden itibaren iki kahraman içinde birbirlerinden aldıkları keyfin ve zevkin yanında bir keyif daha eklenmiş.
Masal ya, bu iki genç ve havhav az gitmişler uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler.. Karşılarına çıkan kotu karakterle savaşları bazen çok çetin, bazense çok kolay geçermiş.. Hep galip gelmişler..
Yıllar geçmiş bu iki kahraman ve havhavlari basbayağı yuva yapmışlar.. Öyle ki, bu yuvaya birde minik kahraman gelivermiş. Bu minik kahramanın adini ise Nil koymuşlar..
Masal devam etmekte.. Bu Bloğun amacı, minik kahramanın maceralarını ve gelişimini kahramanların dili döndüğünce, bulabildikleri kelimelerle kaleme dökmek. Uzak mı uzak ülkede yasayan kahraman ailelerin miniki takip edebilmesi..
Minik kahraman, miniklikten çıktığında hoşuna gideceği küçük bir hatıra bırakmak..


Leylekin sepeti

Kim ne yazmis ?

Takilanlar