Senle beni dusundugumde, annemle beni dusunuyorum.. Annemle aramizdaki farkliliklar, anlasamazliklar.. Annemin beni anlamadigini dusunmem, ayni frekansta olmayi basaramayisimiz..

Uykunda bazen guluyosun. Ruya goruyomusun acaba ve goruyosan ruyanda ne goruyosun. Bebeklere Allah ap ayri seyler gosterirmis. Acaba neler goruyosun ve algilayis seklin nasil. Sana bakarak simdiden hayaller kuruyorum.. Hayallerin yaninda bir suru soru isareti ve merakta var. Benim gozumde melek yuzlu minik mucizemsin. Nasil bir karaktere sahip olacaksin, dusunce tarzin, hayata bakis acin, degerlendirmelerin.
Ne kadarinda bizim bir payimiz olabilecek..

Merak hic bitmeyecek gibi. Hamileligimde nasil bir yuze sahip olacagin, kokun ve sagligindi merakim. Simdi kollarimdasin ve seni doya doya koklayip opebiliyorum ve merakim konusabilmen, buyudugunde nasil olacagin.. Az daha daha gayret edersem senin cocuklarinida merak konusu yapicam bu gidisle :))

Nil bebek senin icinde tasidigin renk ne?

0 yorum:

Bir varmis bir yokmus..

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, birbirinden çok uzakta, farklı ülkelerde yasayan iki masal kahramanı varmış. Her ikisi de birbirinden habersiz başladıkları masallarının 20ci yıllarının başında masalları kesişmiş ve böylece birbirlerinin masalında başrol oynamaya başlamışlar..

Masal bu, kotu karaktersiz masal olur mu. Bu iki gencin masalında rol oynayan kotu karakterin adi şanssızlık, büründüğü sekilse hayat şartlarıymış. Bu iki gencin peşini bir turlu bırakmazmış kotu karakter.. Hiç kotu biten ve kotu karakterlerin galip geldiği masal duydunuz mu?
İşte bu masaldaki kahramanlarda pes etmemişler, çalışmışlar çabalamışlar.. Aradan zaman geçmiş ve bir gün bu iki kahramanın hayatına minicik bir havhav girmiş. O günden itibaren iki kahraman içinde birbirlerinden aldıkları keyfin ve zevkin yanında bir keyif daha eklenmiş.
Masal ya, bu iki genç ve havhav az gitmişler uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler.. Karşılarına çıkan kotu karakterle savaşları bazen çok çetin, bazense çok kolay geçermiş.. Hep galip gelmişler..
Yıllar geçmiş bu iki kahraman ve havhavlari basbayağı yuva yapmışlar.. Öyle ki, bu yuvaya birde minik kahraman gelivermiş. Bu minik kahramanın adini ise Nil koymuşlar..
Masal devam etmekte.. Bu Bloğun amacı, minik kahramanın maceralarını ve gelişimini kahramanların dili döndüğünce, bulabildikleri kelimelerle kaleme dökmek. Uzak mı uzak ülkede yasayan kahraman ailelerin miniki takip edebilmesi..
Minik kahraman, miniklikten çıktığında hoşuna gideceği küçük bir hatıra bırakmak..


Leylekin sepeti

Kim ne yazmis ?

Takilanlar