Bugun sana gecen hafta gecirdigin ilk bayrami anlatacaktim ama ondan once bugun ilk kez annanenin hediye ettigi cocuk arabasiyla ciktik senle disari. Simdiye kadar kanguru misali seni "bebek torbasiyla" kendime asip oyle dolasiyorduk. Yakinimda olman hosuna gidiyordu, onunla disari ciktigimiz anda sen derin bir uykuya daliyosun. Seni hic bir sekilde susturamadigimizda evde boynumuza asip dolastirdigimiz oldu ama sen yemiyodun tabiki :) Cocuk arabasiyla senle disari cikmak biraz garipti. Babana gore cocuk arabasiyla disari cikmak "gormemislik" gibiymis :) Baban az biraz degisik bir kisiliktir soylemismiydim. Ilgimi ceken bu degisiklik, farklilik sakin soyleme..Bayram demistim dimi. Evet gecen hafta kurban bayramiydi, seninle gecirdigimiz ilk bayramimiz. Yillardir gecirdigim en keyifli bayramlardan biriydi ve eminim baban icinde oyleydi. Uzun zamandir ilk kez bayram oldugunu hissettim. Baban o gun icin izin aldi, namazini kilip eve gelmesi, onu karsilamak ve senle dusumuzu alip cicilerini giydirip dedelere gitmek bizi basbayagi aile yapti be..

0 yorum:

Bir varmis bir yokmus..

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, birbirinden çok uzakta, farklı ülkelerde yasayan iki masal kahramanı varmış. Her ikisi de birbirinden habersiz başladıkları masallarının 20ci yıllarının başında masalları kesişmiş ve böylece birbirlerinin masalında başrol oynamaya başlamışlar..

Masal bu, kotu karaktersiz masal olur mu. Bu iki gencin masalında rol oynayan kotu karakterin adi şanssızlık, büründüğü sekilse hayat şartlarıymış. Bu iki gencin peşini bir turlu bırakmazmış kotu karakter.. Hiç kotu biten ve kotu karakterlerin galip geldiği masal duydunuz mu?
İşte bu masaldaki kahramanlarda pes etmemişler, çalışmışlar çabalamışlar.. Aradan zaman geçmiş ve bir gün bu iki kahramanın hayatına minicik bir havhav girmiş. O günden itibaren iki kahraman içinde birbirlerinden aldıkları keyfin ve zevkin yanında bir keyif daha eklenmiş.
Masal ya, bu iki genç ve havhav az gitmişler uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler.. Karşılarına çıkan kotu karakterle savaşları bazen çok çetin, bazense çok kolay geçermiş.. Hep galip gelmişler..
Yıllar geçmiş bu iki kahraman ve havhavlari basbayağı yuva yapmışlar.. Öyle ki, bu yuvaya birde minik kahraman gelivermiş. Bu minik kahramanın adini ise Nil koymuşlar..
Masal devam etmekte.. Bu Bloğun amacı, minik kahramanın maceralarını ve gelişimini kahramanların dili döndüğünce, bulabildikleri kelimelerle kaleme dökmek. Uzak mı uzak ülkede yasayan kahraman ailelerin miniki takip edebilmesi..
Minik kahraman, miniklikten çıktığında hoşuna gideceği küçük bir hatıra bırakmak..


Leylekin sepeti

Kim ne yazmis ?

Takilanlar