Tarihlerle aram pek iyi olmamasina ragmen 9 subat 2009 bizim icin onem tasiyan tarihlerden biri..

Aklimiza gelebilecek hersey kotu giderken 9 subat herseyi degistirdi. Evet minik seni uyarmaliyim, yada uyarmalimiyim bilmiyorum belki senin gelisinle hersey degismistir ama hayatimiz siradanliktan ve slklclliktan cok uzak.. Bi pazartesi aksamiydi varligindan haberdar olmamiz. Hayalimde ilk ben ogrenecektim seni ve babana nasil haber verecegimle alakali o kadar cok senaryo urettimki.. Ama ilk ogrenen baban oldu.. Var olusunu merakla beklesekte buyuk bir suprizdin bizim icin. Ilk yaptigimiz sey babanneyi aramak oldu. O aksam suratimdan gulumseme hic eksilmedi. Saskinlik, sevinc, algilayamama ile bir suru duygu birbirine karisti. O gunden itibaren hersey degisti. Yagmur yagsada, hava soguk olsada icimde dogan gunes herseyi guzel gosterir oldu. Senin varligini kabullenmem hemen olmadi, ama bu aniden yok olabilme ihtimaline karsin kendimizi korumaya calismaktan baska birsey degildi.

Sen daha dunyaya gozlerini acmadan aldim ben anneler gunu hediyemi. Bir yerde okumustum, bebekler anne karninda sicakliga tepki verirmis. Ellerimi karnimin uzerine koydum ve ilk kez o zaman hissettim varligini. Minnacik bir tepkiydi seninki, hatta acaba benim uydurmammi diye pur dikkat seni bekledim. O gun bir cok kez uzanip ellerimle "hey sen beni duyabiliyorsan ses ver" dermiscesine bekledim tepkini ve hep tepki verdin..

Seni icimde tasidigim aylarla alakali anlatabilecegim cok sey var ama kelimelere dokemiyorum. Mucize iste, nasil anlatilirki.. Suan ben bunlari yazarken sen popoyu havaya dikmis misil misil uyuyosun ve seni kucaklayip koklayip opmemek icin zor tutuyorum kendimi.

Seni ilk gorusumuz, kalpatislarini dinleyisimiz, cinsiyetini ogrenmemiz, aylar suren bekleyisimiz ..
Sen var olmanin, bir mucize olusumunun ornegisin ve buna yakindan tanik olmak o kadar guzelki.

0 yorum:

Bir varmis bir yokmus..

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, birbirinden çok uzakta, farklı ülkelerde yasayan iki masal kahramanı varmış. Her ikisi de birbirinden habersiz başladıkları masallarının 20ci yıllarının başında masalları kesişmiş ve böylece birbirlerinin masalında başrol oynamaya başlamışlar..

Masal bu, kotu karaktersiz masal olur mu. Bu iki gencin masalında rol oynayan kotu karakterin adi şanssızlık, büründüğü sekilse hayat şartlarıymış. Bu iki gencin peşini bir turlu bırakmazmış kotu karakter.. Hiç kotu biten ve kotu karakterlerin galip geldiği masal duydunuz mu?
İşte bu masaldaki kahramanlarda pes etmemişler, çalışmışlar çabalamışlar.. Aradan zaman geçmiş ve bir gün bu iki kahramanın hayatına minicik bir havhav girmiş. O günden itibaren iki kahraman içinde birbirlerinden aldıkları keyfin ve zevkin yanında bir keyif daha eklenmiş.
Masal ya, bu iki genç ve havhav az gitmişler uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler.. Karşılarına çıkan kotu karakterle savaşları bazen çok çetin, bazense çok kolay geçermiş.. Hep galip gelmişler..
Yıllar geçmiş bu iki kahraman ve havhavlari basbayağı yuva yapmışlar.. Öyle ki, bu yuvaya birde minik kahraman gelivermiş. Bu minik kahramanın adini ise Nil koymuşlar..
Masal devam etmekte.. Bu Bloğun amacı, minik kahramanın maceralarını ve gelişimini kahramanların dili döndüğünce, bulabildikleri kelimelerle kaleme dökmek. Uzak mı uzak ülkede yasayan kahraman ailelerin miniki takip edebilmesi..
Minik kahraman, miniklikten çıktığında hoşuna gideceği küçük bir hatıra bırakmak..


Leylekin sepeti

Kim ne yazmis ?

Takilanlar